Blog

تفاوت آمبره و بالیاژ چیست؟

by ایران مو in ژوئن 29, 2019

آمبره و بالیاژ از جدیدترین و پرطرفدارترین تکنیک های رنگ مو می باشند که هیچ آسیبی به ریشه موها نمی رسانند.

 

تفاوت آمبره و بالیاژ

امروزه روش های زیادی برای رنگ کردن موها وجود دارد که یکی از جدید ترین روش ها رنگ مو آمبره است که تنها قسمت پایینی موها آمبره شده و هیچ آسیبی به ریشه موها وارد نمی شود. با این روش در رنگ موهایتان تنوع ایجاد می کنید  و به سادگی ظاهر خود را تغییر می دهید.

آمبره:

از محبوب ترین متد های رنگ که طرفداران بسیاری دارد رنگ مو آمبره است . دکلره کردن موها در رنگ مو آمبره یکی از اصلی ترین مراحل است. موها را به این دلیل که رنگ قبلی از بین برود دکلره می کنند و باید مراقب بود که دکلره زمان مناسبی روی موهایتان بماند و بافت مو را از بین نبرد.

آمبره کلمه­ای فرانسوی به معنی “سایه” یا “سایه-روشن” است.
روش رنگ کردن موها به روش آمبره این چنین است که ریشه موهایتان باید تیره تر باشد و رنگ موها هر چه به ساقه می رود به رنگ روشن در می آید.

تفاوت آمبره و بالیاژ چیست؟

تفاوت آمبره و بالیاژ چیست؟

بالیاژ:

اما بالیاژ در واقع تکنیک رنگ کردن موها بصورت آزادانه و با دست است. بالیاژ یک لغت فرانسوی است بالیاژ در زبان فرانسه بمعنی “از این سو به آن سو حرکت دادن” است و حالت پیشرفته روش سنتی رنگ کردن مو با فویل می باشد. مزیت این مدل رنگ نسبت به دیگر روش ها این است که تغییری بارشد مو و بیرون زدن ریشه ها در ظاهر شما ایجاد نمی شود و نیازی به ریشه گیری نیست.
آرایشگر در هنگام رنگ­ کردن مو به روش بالیاژ از وسط ساقه مو شروع می­کند و به طرف ریشه یا نوک مو می­رود در نتیجه، هیچ اثر آشکاری از رنگ در ریشه­ ها نیست و مویی که بلند می­شود، ظاهر طبیعی­ تری دارد که این به معنی نتایج ماندگار­تر است.

در هردونوع رنگ کردن اسیبی به ریشه مو نمی رسد و امکان ریزش مو و ضعیف شدن پیاز مو نیز نیست . با اینحال تغییر بسیار زیادی در ظاهر شما دارد و زیبایی موها را دو چندان می کند.

همچنین بخوانید: ترکیب رنگ مو بدون دکلره

در واقع آمبره نوعی رنگ مو است، در حالیکه بالیاژ فن رنگ ­کردن است که می‌تواند جهت ایجاد سایه ملایم بر مو  بکار برده شود.

همچنین اگر شما آرایشگر هستید یا در حوزه آرایشی کار میکنید میتوانید با ما تماس بگیرید تا شما را در سایت اضافه کنیم با قرار دادن شما در سایت کاربران بهتر میتوانند با شما ارتباط برقرار کنند.

تماس با ما جهت اضافه شدن در سایت

اگر در حوزه دیگری کار میکنید ما سایت در حوزه تخصصی کار شما داریم، که در آنجا قرار بگیرید در این مورد هم با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

Leave a Reply