Blog

بهترین روش درمان موهای نازک و ضعیف چیست؟

by ایران مو in ژوئن 29, 2019

داشتن موهای ضعیف و نازک مشکلی است که امروزه ورای جنسیت اکثریت را درگیر خود کرده است. بهار است قبل از اینکه سراغ کاشت مو بروید از درمان های ساده تر استفاده کنید و علت ضعیف شدن موهایتان را جویا شوید.
 موهای نازک اصولا شکننده تر هستند و بیشتر هم در معرض ریزش و دچار موخوره می شوند.

 

عواملی که  باعث  نازک شدن مو میشود:

استفاده مداوم از مواد شیمیایی و رنگ کردن های غیر اصولی مو
استفاده مداوم از دستگاههای حرارتی مثل اتو و سشوار، بابلیس و
عوامل ژنتیکی و ارثی
ناراحتی اعصاب و مصرف داروهای متفاوت و شیمیایی
اشعه های مضرر
عواملی که با عث آسیب به لایه محافظتی (کوتیکول) مو می شود
­

مراقبت های روزانه مو

مراقبت های روزانه یکی از مهم ترین اصول مراقبتی ست که به روشهای مختلف انجام می گیرد. شستشوی مو در طول هفته با توجه به جنس مو و شرایط هر مویی متفاوت است بنابر این با در نظر گرفتن چرب بودن و خشک بودن مو، شستشو را در طول هفته انجام دهید.

برای موهایتان شامپوی مناسب تهیه کنید. برندهای معتبر شامپوها را بشناسید. از ماسک موها و کاندیشنر های مناسب مو استفاده کنید. ماسک موهای بدون آبکشی بعد از حمام برای موهایی که ضعیف و نازک شده اند بسیار مناسب است.

بهترین روش درمان موهای نازک و ضعیف چیست؟

بهترین روش درمان موهای نازک و ضعیف چیست؟

شامپوی مناسب

برای انتخاب صحیح یک شامپوی مناسب برای موی خود ابتدا باید تشخیص درستی از شرایط مو داشته باشید. برای خرید یک شامپوی مناسب ابتدا نوع موی خود را بشناسید. تشخیص اینکه مو چرب است یا خشک و یا نرمال به ما کمک می کند که شامپو و محصول مناسب موی خود را درست انتخاب کنیم. اگر موی شما چرب است بایستی از شامپوی مناسب موی چرب که اصولا خواص پاک کنندگی قویتری دارند و در عمق منافذ پوست سر تاثیر گذار است، استفاده کرد. بااستفاده از این شامپوها به مرور زمان پوست سر به یک تعادل میرسد.

ماسک مو

محصولات مراقبتی مثل ماسک ها و سرم های مو، اگر از نوع استاندارد و با کیفیت باشد تاثیر مطلوبی در ترمیم موهای ضعیف و بیمار دارند. برای انتخاب صحیح ماسک موی مناسب ابتدا بایستی شناخت صحیحی از شرایط ساقه مو داشته باشیم، بعد از اینکه سلامت یا میزان بیماری در ساقه مو را تشخیص دادیم، سپس ماسک موی مناسب با شرایط مو را به راحتی می توان انتخاب کرد.

همچنین بخوانید: نحوه استفاده از کرم موها برای موهای صاف و فرفری

سرم مو

سرم مو را بعد از شستشوی کامل روی موتمیز استفاده می کنیم. ۱٫سرم موها اصولا حاوی سیلیکون هستند که به صورت یک لایه محافظتی روی ساقه مو را پوشش می دهد و مو را در مقابل عوامل محیطی و یا حرارت سشوار یا اتوی مو محافظت می کند و از نازک شدن مو جلوگیری میکند.
برای مراقبت از موی طبیعی از محصولات مراقبتی مو با اعتبار و کیفیت مناسب استفاده کنید. سرم مو را در قسمتهای پیر تر یا خشک تر (نوک ساقه مو) بیشتر ماساژ دهید.

موی طبیعی در اثر عوامل محیط مثل اشعات مضر یا گرد و غبار و گرما ،خشکی یا سرما در محیط های مختلف شادابی و طراوت خود را ازدست می دهد بنابراین باید از محصولات مناسب با توجه به جنس مو برای حفظ سلامت موی استفاده کرد.

همچنین اگر شما آرایشگر هستید یا در حوزه آرایشی کار میکنید میتوانید با ما تماس بگیرید تا شما را در سایت اضافه کنیم با قرار دادن شما در سایت کاربران بهتر میتوانند با شما ارتباط برقرار کنند.

تماس با ما جهت اضافه شدن در سایت

اگر در حوزه دیگری کار میکنید ما سایت در حوزه تخصصی کار شما داریم، که در آنجا قرار بگیرید در این مورد هم با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

 

Leave a Reply