Blog

آیا اکستنشن مو ضرر دارد؟

by ایران مو in ژوئن 29, 2019

اکستنشن مو یک روش ترمیمی جهت ایجاد تراکم ، بلندی و حجیم کردن موهای ریزش یافته و کم پشت است . امروزه روش اکستنشن مو در بین زنان و دختران جوان رواج بسیار زیادی پیدا کرده به گونه ای که برخی از افراد بدون اطلاع از ضررهای اکستنشن مو ، از آن به طور بی وقفه استفاده می کنند .

در این روش ، آرایشگر یا تکنسین رشته هایی از موهای طبیعی انسانی یا مصنوعی را به طوری که قابل تشخیص نباشند با کمک روش های چون استفاده از کلیپس ، پیچاندن و چسب های حرارتی ، لا به لای موهای فرد قرار می دهد ، این موها به انتخاب خود مشتری می تواند هم رنگ موهای طبیعی فرد باشند یا با رنگی متفاوت جهت مش یا هایلایت موها قرار گیرند، که ۳ الی ۴ ماه دوام خواهند  داشت .

آیا اکستنشن مو ضرر دارد؟

یکی از مهمترین ضررهای اکستنشن مو این است که در این روش موها در اثر کشش و بسته شدن به نوعی ریزش به نام ترکشن آلوپسیا که همان ریزش موی کششی است ، دچار خواهند شد .

درروش اکستنشن مو ، موهای مصنوعی و طبیعی به کار گرفته شده باید به ریشه موهای طبیعی فرد متصل گردد که این کار با هر روش و توسط هر فردی که صورت پذیرد ، به ریشه ی موهای فرد فشار آورده و در نهایت درست است که در دفعات اول و دوم ممکن است ، ریزش مو چندان محسوس نباشد ، اما با ادامه و تداوم اکستنشن مو ، فرد به ریزش موی کششی دچار خواهد شد .

آیا اکستنشن مو ضرر دارد؟

آیا اکستنشن مو ضرر دارد؟

ریزش کششی

یکی از اتفاقاتی که در اکستنشن موبرای شما اتفاق خواهد افتاد این است که ، موها تحت فشارقرارمیگیرند و کشیده خواهند شد ، بنابراین ریزش کرده و بتدریج فرد به طاسی دچار خواهد شد . این ریزش به  نام ریزش کششی شناخته شده است.
در افرادی که موهای خود را به حالت دم اسبی ، با فشار زیاد و محکم می بندند ، الگوی ریزش کششی نیز بسیار شایع است .

همچنین بخوانید: رنگ مو چقدر باید روی سر بماند؟

تعداد اکستیشن مو

بر حسب تعداد دفعات اکستنشن مو میزان ریزش و آسیب دیدگی موهای طبیعی فرد متغیر است. ریزش مو  بسته به تعداد دفعات اکستنشن و جنس موها متفاوت خواهد بود ، از این رو اگر می خواهید از روش اکستنشن مو  جهت ایجاد تراکم  و بلندی دلخواه خود استفاده کنید ، بهتر است به دفعات بسیار کم و با رعایت فاصله ی زمانی و فقط در صورت اضطرار استفاده نمایید .

این موضوع را در نظر داشته باشید که اگر هزینه ای که بابت اکستیشن مو انجام میدهید را صرف ترمیم و رسیدگی به موهای خود بکنید، نتیجه بهتری خواهید گرفت.

به جای استفاده از روش آسیب زننده ی اکستنشن مو با مراجعه به یک پزشک متخصص مو به تقویت موهای خود بپردازید تا به صورت طبیعی از  تراکم مناسبی از موهای طبیعی برخوردار شوید.

همچنین اگر شما آرایشگر و تکنسین مو هستید یا در حوزه آرایشی کار میکنید میتوانید با ما تماس بگیرید تا شما را در سایت اضافه کنیم با قرار دادن شما در سایت کاربران بهتر میتوانند با شما ارتباط برقرار کنند.

تماس با ما جهت اضافه شدن در سایت

اگر در حوزه دیگری کار میکنید ما سایت در حوزه تخصصی کار شما داریم، که در آنجا قرار بگیرید در این مورد هم با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

 

Leave a Reply